نکات مهمی که باید پیش از پرواز بدانید

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

نکات مهمی که باید پیش از پرواز بدانید

معمولا هر سر و صدا یا آشفتگی‌ای در هواپیما دلیلی برای سقوط نیست، پس نگران نشوید. حتی اگر آشفتگی خیلی هم غیر طبیعی باشد. سر و صدا گاها به خاطر چاله‌های هوایی بوده و این آشفتگی کنار کابین خطرات بیشتری نیز دارد.

سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی‌زاده سرچشمه: پرواز کردن می‌تواند تجربه بسیار خوبی در ارتفاع ۳۵۰۰۰ هزار پایی (هر پا یا فوت معادل ۳۰.۴۸ سانتی متر) باشد، در حالی که روی هوا درون هواپیما نشسته‌اید. اما ممکن است این تجربه خسته کننده شود و ناراحتی‌هایی را نیز به همراه داشته باشد. در این گزارش به ابعاد نه چندان خوشایند و آموزشی پرواز که توسط مهمانداران برای مسافرین بیان می‌شود، اشاره شده است.

وقتی خدمه پرواز از مسافرین می‌پرسند چه چیزهایی را نمی‌دانید؟ پاسخ‌هایی جالب توجه‌، نسبتا مفید و گاها نگران کننده‌ای به گوش می‌رسد. در اینجا چند مکالمه‌ای که از بقیه بهتر بود جمع آوری شده است.

به خودتان زحمت ندهید، روی بسته‌ها بنویسید شکستنی!
کیسه‌ای برای وسایل شکننده همراه شما تعبیه شده است. وسایل دیگر که شکننده نیستند، درون کیسه‌های مخصوص برای واحد بسته‌بندی درون صندوق ارسال می‌شوند.

چگونه راه خروج در شرایط اضطراری را پیدا کنیم
آمار صندلی‌ها را قبل از رسیدن به اولین خروجی داشته باشید، البته در برخی از انواع حادثه‌ها ممکن است این روش موثر واقع نشود.

هر وسیله را با خودتان حمل نکنید تا شامل مقررات TSE (امنیت پرواز) نشوید
بد نیست بدانید که بیشترین مقدار در تاخیر پرواز در کشورهای پیشرفته قطعا خود مسافر است. بله درست می‌بینید خود مسافر؛ طبق قانون TSE مسافر حق ندارد بیشتر از ۴ انس مایع (۱۲۵الی ۱۰۰ ملی‌لیتر) با خودش حمل کند. اگر شخصی این قوانین را رعایت نکند، در گیت بازرسی دچار مشکل می‌شود و با دور ریخت مایعات اضافی خود رو به رو خواهد شد، این عمل ممکن است در پرواز شخص تاخیر زیادی به وجود بیاورد و دیگر مسافران را نیز معطل کند.

سرو صدا دلیل بر سقوط هواپیما نیست
معمولا هر سر و صدا یا آشفتگی‌ای در هواپیما دلیلی برای سقوط نیست، پس نگران نشوید. حتی اگر آشفتگی خیلی هم غیر طبیعی باشد. سر و صدا گاها به خاطر چاله‌های هوایی بوده و این آشفتگی کنار کابین خطرات بیشتری نیز دارد، البته این تکان خوردن‌ها و خطرات ناشی از آن، شامل اشخاصی می‎گردد که کمربند ایمنی را نبسته‌اند.

نبستن کمربند ایمنی ممکن است حادثه ناگواری را برای شخصی که موارد ایمنی را رعایت نکرده، به وجود بیاورد. به خاطر همین است که خدمه پرواز کلیه موارد ایمنی را قبل از پرواز و هنگام پیاده شدن با مسافرین در میان می‌گذارند.

منبع: lifehacker

برچسب ها: خريد بليط هواپيما | خريد آنلاين بليط هواپيما | چارتر | قطار زندگی | قطار خاطرات | بليط چارتر | بليط هواپيما | بليط قطار | قطار | HK۲۴.ir