این قسمت های هواپیما میلیاردها میکروب دارند!

بلیط هواپیما و قطار

آلوده ترین قسمت های هواپیما

نیازی به گفتن نیست که یک مکان عمومی مثل هواپیما به دلیل وجود و جابه جایی هزاران هزار مسافر، جای تمیزی نیست اما قسمت هایی از هواپیما، از بقیه ی قسمت ها هزاران برابر کثیف تر هستند و باید که آنها را بشناسید. متخصصان زیادی در این مورد آزمایش انجام داده اند تا بتوانند کثیف ترین قسمت های هواپیما را پیدا کنند، قسمت هایی که شما باید آنها را بشناسید تا هنگام برخود، حتما از دستمال ضد باکتری استفاده کنید. 

کف هواپیما

یکی از کثیف ترین قسمت های هوپیما، کف هواپیما است که حتی تمام خدمه و مهمانداران هواپیما هم این موضوع را می دانند و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که به هیچ وجه از کفش های باز استفاده نکنید. اگر غذا و یا هر گونه خوراکی ای روی زمین افتاد، به هیچ وجه استفاده نکنید و آن را دور بیندازید. حتما دستمال ضد باکتری همراهتان داشته باشید و هیچ یک از وسایلتان را کف زمین قرار ندهید. در صورتی که پایتان خسته شد، آن را از کفش بیرون نیاورید و روی زمین نگذارید.

بالشت و پتو یا رو انداز

حتی اگر خیلی آدم وسواسی ای هم نباشید، نکاتی وجود دارد که باید حتما رعایت کنید. به دلیل مسائل بهداشتی و رعایت آن ها، بهتر است تا به هیچ عنوان از بالشت و پتویی که داخل هواپیما است و به شما داده می شود، استفاده نکنید و در صورتی که نیاز داشتید، حتما بالشت مخصوص خودتان را همراهتان بیاورید. به خصوص اگر که بالشت ها بسته بندی شده نباشند، چرا که مطمئنا قبل از شما هزاران نفر دیگر از آن استفاده کرده اند و اگر بیماری ای داشته باشند، خیلی راحت به شما هم منتقل می شود.

کرکره پنجره

اگر صندلی تان در هواپیما، جایی کنار پنجره باشد، به احتمال خیلی زیاد دوست دارید که از پنجره بیرون را تماشا کنید و بنابراین ممکن است کرکره را بالا ببرید و یا بر عکس. بد نیست بدانید که قبل از شما هزاران نفر دیگر هم ممکن است این کار را کرده باشند و بنابریان تعجبی ندارد اگر بگوییم که کرکره یکی از کثیف ترین قسمت های هواپیما و دارای میلیون ها باکتری و میکروب است و حتی دست زدن به شیشه هم همین حالت را دارد چون افراد زیادی احتمالا دست و صورت خود را قبل از شما به آن چسبانده اند! باید  بدانید میکروب هایی وجود دارند که می توانند تا ۷۲ ساعت و یا حتی بیشتر در محیط بیرون و روی پارچه زنده بمانند، میکروب هایی که به راحتی انتقال پیدا می کنند و ناقل انواع و اقسام بیماری های هستند.

حتی وقتی در هواپیما می نشینید هم احتمالا خیلی مهمانداری را ندیده اید که در حال بالا و پایین کردن کرکره پنجره باشد.

کمربند صندلی

کمربند صندلی یکی از آن قسمت هایی در هواپیما است که اصلا تمیز نمی شوند و به همین دلیل گرد و غبار و خاک و میکروب های زیادی را در خود جای داده اند. اما متاسفانه و یا خوشبختانه، مجبورید به آن دست بزنید و برای ایمنی هم که شده از آن استفاده کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای استفاده حتما از یک دستمال مرطوب ضد باکتری استفاده کنید.

برچسب ها: خريد بليط هواپيما | خريد آنلاين بليط هواپيما | چارتر | قطار زندگی | قطار خاطرات | بليط چارتر | بليط هواپيما | بليط قطار | قطار | HK۲۴.ir