معرفی کارت هواداری جام جهانی ۲۰۱۸ | Fan ID Card

 بلیط هواپیما و قطار

معرفی کارت هواداری جام جهانی ۲۰۱۸ | Fan ID Card

چندی است وارد سال ۲۰۱۸ میلادی شده ایم و با یکی از هیجان انگیزترین رویدادهای ورزشی دنیا فاصله چندانی نداریم. درست چند ماه دیگر جام جهانی ۲۰۱۸ به میزبانی کشور وسیع روسیه برگزار می شود و وقتی قرار است یوزپلنگان ایرانی نیز در این میدان بتازند، همه چیز برای ما ایرانی ها رنگ و بوی دیگری می گیرد. گرچه صف آرایی در برابر قَدَرترین تیم های دنیا مانند اسپانیا و پرتغال ترسی را به جان عده ای انداخته، اما هیجان فرصت حضور در مسابقه ای بین المللی را نمی توان منکر شد. به هر روی فرقی نمی کند تیم ملی کشور عزیزمان به مرحله بعد صعود کند و یا داستانی تکراری رقم بخورد، تماشای بازی های ایران و حضور در استادیوم های روسیه باز هم می تواند یکی از جذاب ترین اتفاقات عمر شما محسوب شود.

اگر شما هم از عاشقان مستطیل سبز و بازی های نود دقیقه ای اش هستید و برای تماشای بازی ها برنامه ریزی می کنید، خواندن این مقاله کوتاه و مفید درباره کارت فن آی دی را از دست ندهید. دانستن تمامی این اطلاعات برای شما الزامی است ضمن آن که در عرض چند دقیقه از مزایایی جالب توجه آگاه خواهید شد.

کارت فن آی دی چیست؟ | Fan ID Card

حالا که تب و تاب فوتبال کاری کرده تا به فکر حضور در استادیوم بیفتید و قرار است به زودی بلیت یکی از بازی های ایران را خریداری کنید و یا آن را در دست دارید، لازم است با کارت فن آی دی نیز آشنا شوید.

فن آی دی کارتی است که باید برای حضور در استادیوم های روسیه و برای تماشای بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ به همراه بلیت به مسئولان ارایه دهید. وقتی می گوییم لازم است یعنی تنها با داشتن بلیت بازی ها نمی توانید وارد استادیوم شوید و بدون کارت فن آی دی، عملا بلیت شما بی اعتبار است. کارت فن آی دی در واقع برای شناسایی شما و دیگر تماشاگران کاربرد دارد.

این کارت را تنها زمانی می توانید دریافت کنید که بلیت یکی از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ را خریداری کرده باشید و خوشبختانه برای دریافت آن نیز لازم نیست هزینه ای بپردازید. تنها کافیست به سایت کارت فن آی دی روسیه مراجعه کنید، مراحل مشخص شده را پشت سر بگذارید، برای دریافت کارت ثبت نام کنید و در نهایت آن را تحویل بگیرید.

مزایای کارت فن آی دی

جدا از آن که شاید دریافت چنین کارتی دردسر به نظر بیاید، باید بدانید داشتن این کارت مزایای قابل توجه بسیاری برای شما دارد. این مزایا عبارت اند از:

۱- ورود به روسیه بدون ویزا

همان طور که می دانید در حالت عادی برای سفر به روسیه لازم است برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید و هزینه ای در حدود ۲۳۰ هزار تومان را برای آن کنار بگذارید؛ اما مدیران ارشد کشور روسیه ترتیبی داده اند که خیالتان از این بابت راحت باشد. با داشتن کارت فن آی دی دیگر نیازی نیست ویزای روسیه را دریافت کنید. داشتن این کارت، حکم ویزا را برای شما دارد و لازم است به هنگام ورود و خروج از کشور روسیه آن را همراه داشته باشید.

اعتبار: از آن جا که کارت فن آی دی کار ویزا را برای شما می کند، همانند ویزا نیز اعتبار محدودی دارد. اعتبار این کارت از ۱۰ روز قبل از نخستین بازی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بوده و تا ۱۰ روز پس از بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۸ ادامه دارد.

 ۲- مسافرت رایگان درون روسیه

همان طور که می دانید مسابقات جام جهانی روسیه در چندین شهر این کشور برگزار می شود. یکی دیگر از مزایای قابل توجه کارت فن آی دی آن است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا به رایگان و با استفاده از قطار، خود را به شهر میزبان مسابقه برسانید.

۳- حمل و نقل درون شهری رایگان

 کارت فن آی دی این امکان را به شما می دهد تا در روز مسابقه بدون نیاز به پرداخت هزینه ای خود را به استادیوم برسانید. در واقع در این روز استفاده از وسایل حمل و نقل بین شهری (به جز تاکسی) شهر میزبان برای شما رایگان خواهد بود.

۴- امتیازهای گردشگری

با داشتن فن آی دی کارت می توانید در رویدادها و مختلفی شرکت کنید و از امتیازهایی برای گردش در شهرهای مختلف بهره مند شوید.

نحوه دریافت کارت فن آی دی

 دریافت کارت فن آی دی بسیار ساده است و دردسر چندانی ندارد. برای این کار ۲ راه پیش روی شماست؛ می توانید برای دریافت این کارت مرکز کارت فن آی دی در ایران را انتخاب کنید و با مراجعه به آن کارت خود را دریافت کنید. اگر هم ترجیح می دهید این کارت به آدرس شما پست شود، لازم است هزینه ای را به صورت آنلاین پرداخت کرده و سپس آدرس خود را به صورت دقیق درج کنید.

برچسب ها: خريد بليط هواپيما | خريد آنلاين بليط هواپيما | چارتر | قطار زندگی | قطار خاطرات | بليط چارتر | بليط هواپيما | بليط قطار | قطار | HK۲۴.ir