ببینید چه تکنولوژی‌های مدرنی هست که سفر را برایتان راحت‌تر می‌کند.

 بلیط هواپیما و قطار

تکنولوژی در سفر به کمک انسان می آید

به نظر می رسد هر باری که می خواهیم سفر کنیم، تکنولوژی جدید در هواپیما یا در هتل مقصدمان، انتظارمان را می کشد. اپ ها و برنامه های موبایلی سفر را به دلیل اطلاعات خوبی که در اختیار افراد می گذارند، تقریبا بی عیب و نقص کرده اند و تکنولوژی ای که در زمینه های مختلف به کمک بشر آمده، در سفر هم او را تنها نگذاشته است.

وای فای پر سرعت در آسمان

تا چند سال پیش، چک کردن ایمیل در هواپیمای در حال پرواز، مثل یک معجزه بود. اما حالا هم با این همه پیشرفتی که تکنولوژی و مخصوصا وای فای در مکان هایی مثل هواپیما داشته خوشحال نیستیم و تا وقتی سریال مورد علاقه مان را از طریق وای فای در هواپیما دنبال نکنیم، راضی نمی شویم. خوشبختانه هواپیماها به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند و حالا این خواسته هم ممکن شده است.

قرص دیجیتالی که سفرتان را کامل می کند

خطوط هواپیمایی بریتانیا، تکنولوژی ای را کشف کرده اند که به آنها اجازه می دهد تا مسافرت هوایی را با توجه به نیاز هر شخص، شخصی سازی کنند. مسافر یک قرص غیر قابل هضم را می بلعد که این قرص، علائم حیاتی اش را کنترل می کند و به خدمه هواپیما اجازه می دهد تا خوردن، خوابیدن و ساعت های بیداریشان را زمانبندی کند و از این طریق بتواند سفر فوق العاده ای برای آنها رقم بزند.

عینک های واقعیت مجازی

اگرچه شاید تکنولوژی هنوز خیلی بالغ نشده باشد و در دوران کودکی اش باشد، اما سال ۲۰۱۶ سالی بود که واقعیت مجازی بالاخره پا به عرصه گذاشت. فاوندر فیسبوک یعنی مارک زاکربرگ آن موقع پیش بینی به واقعیت پیوستن سفر با واقعیت مجازی را کرده بود، پیش بینی ای که ظاهرا به زودی اتفاق می افتد.

ربات کمک دهنده

تکنولوژی رباتیک دیگر به کمک فرودگاه ها و هتل ها هم آمده است. در فرودگاه توکیو، یک ربات به عنوان راهنمای اطلاعاتی پرواز برای مسافران، امکانات فرودگاه و اطلاعات آب و هوایی به ۳ زبان انگلیسی، چینی و ژاپنی شروع به کار کرده است.