فرودگاه بين المللي چابهار ساخته می شود

فرودگاه بین المللی چابهار ساخته می شود

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: كمیته فضایی كشور در با ساخت فرودگاه بین المللی در منطقه آزاد چابهار موافقت كرده است. حامدعلی مباركی اظهار داشت: ساخت فرودگاه بین المللی براساس چشم انداز بلند طرح توسعه سواحل مكران برگ زرینی در راستای توسعه همه جانبه منطقه راهبردی چابهار به ویژه صنعت حمل و نقل هوایی است. وی بیان كرد: در حال حاضر سرمایه گذاران، تجار و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی برای سفر به چابهار از فرودگاه نظامی كنارك واقع در 35 كیلومتری این شهر استفاده می كنند. وی گفت ساخت فرودگاه بین المللی چابهار پس از انجام تشریفات قانونی در نزدیكی ورودی گیت منطقه آزاد از سمت كنارك در زمینی به مساحت دو هزار و 300 هكتار احداث خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: سرمایه گذاران داخلی و خارجی در چند سال اخیر برای احداث فرودگاه بین المللی چابهار اعلام آمادگی كرده اند. مباركی از تمامی مسئولان دست اندركار برای موافقت ساخت فرودگاه بین المللی در چابهار قدردانی كرد و افزود: این فرودگاه زمینه حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی را تسهیل می كند. وی گفت: در كوتاه مدت برای افزایش پروازهای داخلی و خارجی تلاشهای زیادی صورت گرفته است و تا ماه آینده از سوی هواپیمایی كیش ایر پرواز چابهار- مسقط عمان و چابهار- دبی امارات برقرار می شود. وی خاطرنشان كرد: خط راه آهن چابهار- ایرانشهر با پیشرفت حدود 24 درصد بسرعت در حال كار است و با تخصیص به موقع اعتبارات نقش مهمی در توسعه منطقه ایفا می كند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: اقدامات لازم برای راه اندازی خطوط كشتیرانی مسافری چابهار با كشورهای همسایه انجام شده است و در سال جاری خطوط كشتیرانی مسافری با كشورهای پاكستان و عمان رسما آغاز بكار خواهند كرد. مباركی گفت: با احداث فرودگاه، راه اندازی خطوط كشتیرانی مسافری و ساخت ریل آهن در آینده ای نزدیك تحولات عظیمی در صنعت حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی ایجاد خواهد شد و جابجایی كالا و مسافر تسهیل می شود. چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان با 13هزار و 161 كیلومترمربع وسعت از شمال به شهرستانهای نیكشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به كشور پاكستان، از جنوب به دریای مكران(عمان) و از غرب به بندركنارك متصل است.