فرودگاه امام خمینی(ره) به هاب منطقه ای تبدیل می شود

فرودگاه امام خمینی(ره) به هاب منطقه ای تبدیل می شود

علی عابد زاده در آیین افتتاح هشتمین همایش بین المللی ایكائو به برگزاری این رویداد مهم از سوی سازمان هواپیمایی وایكائو اشاره كرد و افزود: بحث صدور MRTD و امنیت مسافران با استفاده از داده های بیو متریك از مباحث مورد بررسی در این همایش است و جمهوری اسلامی مایل است از تجربیات ایكائو و دیگر كشورها استفاده كند . وی تصریح كرد : با توجه به استراتژی های در حال توسعه كشورهای عضو باید مزیت هواپیمایی كشوری با شكل هایی كه مربوط به اسناد و مسافر هستند را بررسی كند تا كشورها تشویق به استفاده از گذرنامه های الكترونیكی شوند. وی با بیان اینكه جمهوری اسلامی از بحث یكپارچگی امنیت پرواز در كشورهای عضو ایكائو استقبال می‌كند گفت : در این راستا و برای اقتصادی كردن فرایند پروازها اقدامات لازم را انجام خواهیم داد .
عابد زاده گفت : سازمان هواپیمایی كشوری علاقه مند است تا از دانش و تخصص اعضای ایكائو به منظور تحقق بخشیدن به اهداف استراتژی ایكائو بهره مند شود . وی اظهار داشت : برای اینكه بتوان شرق و غرب را در شرایط هوایی به یكدیگر متصل كنیم ضرورت دارد فعالیت بیشتری در این راستا صورت گیرد . عابد زاده با اعلام اینكه ایران در عرصه هوانوردی و ناوبری هوایی جایگاه ویژه ای دارد گفت : ایران پلی بین شرق و كشورهای اروپایی است و كوتاه ترین مسیر های هوایی را در سراسر آسیا در اختیار كشورها قرار می دهد كه این موضوع سبب كاهش دو برابری مسیرها و در بخش مدیریت حمل و نقل هوایی ، نظارت بر هوانوردی سبب افزایش سطح كیفی ترانزیت هوایی می شود . وی یاد آور شد : ایران با 80 فرودگاه عملیاتی و فعال خدمات داخلی و بین المللی ارائه می‌كند و پیش بینی می شود فروگاه امام خمینی (ره) در آینده یكی از مراكز مهم توسعه باشد.
وی گفت : فرودگاه امام خمینی (ره ) از تسهیلاتی برخوردار خواهد شد تا بتواند مسافران بیشتری را پذیرا باشد . عابد زاد تصریح كرد : افزایش نیروهای متخصص در صنعت حمل و نقل یكی از برنامه هایی است كه بدان نیاز داریم . هشتمین اجلاس بین المللی ایكائو با حضور ، محمد‌حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور ، مسئولان وزارت خارجه ،نمایندگان كشورهای عضو ایكائو ، سازمان های فعال در زمینه هوانوردی و صنایع هوایی از جمله سازمان ملل، ایكائو، انجمن بین المللی شركتهای هواپیمایی (IATA) و نمایندگانی از وزارتخانه های اطلاعات، راه و شهر سازی و امورخارجه صبح امروز در مركز همایشهای بین المللی كیش افتتاح شد . این اجلاس تا 22 اردیبهشت ماه در مركز همایش های بین المللی خلیج فارس ادامه دارد .