شرایط پذیرش مسافران ویلچری در هنگام پرواز

خرید آنلاین بلیط هواپیما و قطار

                                                                                        شرایط پذیرش مسافران ویلچری در هنگام پرواز

 

یکی از مهم‌ترین مواردی که در سفرهوایی برای افراد توان‌خواه مطرح هست ، امکان حمل ویلچر در هواپیما است. لازم است ، بدانید که تمامی هواپیماها، امکان حمل ویلچر را نداشته و از طرف دیگر،  بهتر است مسافر از امکان و یا عدم امکان هواپیما برای حمل ویلچر، اطلاعاتی در اختیار داشته باشد ، در هنگام خرید بلیط هواپیما باید حتما ، کد مخصوصی برای آن‌ها درج بشود تا نه تنها آمار دقیقی از این تعداد مسافران به دست بیاید، بلکه مسافر بتواند در فرودگاه، به‌راحتی خدمات مورد نظرش را دریافت نماید .

نکته‌ای که باید به آن توجه بشود این است که ؛ درج کد SSR در بلیط مسافر توان‌خواه الزامیمی باشد ، چون براین اساس است که امکان اختصاص ویلچر به ایشان میسر می‌شود. این قانون از تاریخ  15 / 8 /  93 اجرا شد و بر اساس آن، همکاران بخش فرودگاه، دیگر مسئولیتی در قبال اختصاص ویلچر به افراد توان‌خواه نداشته و این افراد، با همراه داشتن بلیط هواپیمای دارای این کد، می‌توانند از خدمات ویژه‌ی پرواز بهره‌مند شوند .

پروازها با توجه به نوع هواپیمایی که در آن مسیرها پرواز می‌کند، ظرفیت قانونی و استانداردی را جهت پذیرش مسافرین  توان‌خواه برای اختصاص ویلچر دارند؛ مثلا هواپیمای مدل BAE / RJ  با توجه به مشخصاتش ؛ به هیچ وجه امکان پذیرش مسافر ویلچری را ندارد.

با توجه به جدول ذیل ، تعداد پذیرش مسافرین ویلچری جهت اختصاص ویلچر، با توجه به مدل هواپیما در سیستم فروش، مشخص شده است که در صورت تکمیل ظرفیت در این مدل‌ها نیز ثبت  SRR  امکان‌پذیر نمی باشد . بنابراین باید در خصوص مسافران ویلچری، حتما فرآیند ثبت SSR را قبل از پرداخت تکمیل کرد تا مسافر، پس از حضور در فرودگاه، با مشکلات رفت و آمد و نشستن در هواپیما مواجه نگردد.