خرید 2 فروند ایرباس برای کیش ایر

خرید آنلاین بلیط هواپیما و قطار

 خرید 2 فروند ایرباس برای کیش ایر

 

خرید بلیط هواپیما - کیش ایر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: قرار داد خرید 2 فروند هواپیمای ایرباس مدل A321 با این شرکت سازنده هواپیما امضا شده که تا خرداد سال آینده به ناوگان کیش ایر ملحق می شود. علی اصغر مونسان در حاشیه افتتاح نخستین هتل دریایی ایران در جزیره کیش  در مورد توسعه ناوگان هوایی کیش افزود: قرار داد خرید 2 فروند هواپیما امضا شده و مراحل عقد قرار داد 2 فروند هواپیمای دیگر در حال تکمیل است و به زودی نهایی می شود. وی ابراز امیدواری کرد که بر اساس برنامه ریزی ها در سال آینده الحاق 10 فروند هواپیمایی جدید به ناوگان کیش ایر محقق شود و جزیره کیش نخستین منطقه ای باشد که در بخش توسعه ناوگان هوایی اقدام های لازم را انجام داده است. رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: با اضافه شدن این هواپیماها هم متوسط عمر ناوگان هوایی کیش ایر کاهش می یابد و هم این شرکت می تواند مقاصد بیشتری را برای انتقال گردشگران منطقه ای به جزیره کیش تحت پوشش قرار دهد. وی با اشاره به تمایل سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در کیش پس از رفع تحریم ها گفت: کیش می تواند نقش دروازه توسعه را برای سرمایه گذاران خارجی ایفا کند. وی تاکید کرد: سرمایه گذاران خارجی به تسهیلات و زیر ساخت های مناسب ایجاد شده در منطقه آزاد کیش اذعان دارند و در حال بررسی فضا برای سرمایه گذاری هستند. مونسان خاطرنشان کرد: کیش می تواند نقطه مهمی برای آغاز سرمایه گذاری در این منطقه یا محلی برای رصد بازار داخلی و منطقه ای از سوی سرمایه گذاران باشد.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه پس از رفع تحریم ها کیش نقش مهمی در حوزه پولی، مالی و بانکی ایفا می کند یاد آور شد: مجوز تاسیس سه بانک فرا ساحلی (off shore) از سوی سازمان منطقه آزاد صادر شده است و برای تسریع در دستور کار شورای عالی پول و اعتبار قرار دارد. وی به طرح ساخت مرکز آزاد مالی در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: مسئولان بانک مرکزی کیش را محل مناسبی برای ساخت این مرکز می دانند و در حال تدوین آئین نامه های مرتبط هستند تا پس از گذراندن مراحل قانونی ایجاد مرکز آزاد مالی در کیش آغاز شود. مونسان تاکید کرد: این مرکز به طور حتم به اقتصاد کشور و کیش کمک شایانی خواهد کرد. وی در پاسخ به سوالی در مورد طرح سازمان منطقه آزاد برای توسعه هندورابی گفت: اقدام های خوبی در زمینه توسعه بندرگاه و فرودگاه کیش انجام شده است؛ باند فرودگاه این جزیره تا پایان سال بهره برداری می شود ضمن اینکه کار ساخت بندرگاه آن نیز تا سه ماه نخست سال آینده پایان می یابد.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: زیر ساخت های مناسبی از جمله برق، آب شیرین کن و فضای سبز در این جزیره در حال ایجاد است و طرح های مهمی در حوزه محیط زیست جزیره در دست تکمیل قرار دارد. وی ابزار امیدواری کرد اتمام این طرح ها به رونق گردشگری و روند توسعه جزیره کیش کمک کند و این جزیره به یکی از مقاصد گردشگری مهم در منطقه و جهان تبدیل شود. مونسان به فعالیت های انجام شده در بخش تجارت کیش اشاره کرد و گفت: فعالیت های بندری در این بخش رشد بسیار زیادی را نشان می دهد و زیر ساخت های بندری نیز در حال تکمیل و گسترش است. مونسان افزود: تا سه سال آینده اسکله 35 هزار تنی در جزیره کیش به بهره برداری می رسد تا کشتی های با مقیاس های بزرگ بتوانند در این بندر پهلو بگیرند تا کیش پایگاهی برای صادارت کشور باشد و در خدمت تجار ایرانی قرار گیرد. رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه کیش باید به مرکز فرهنگ و هنر کشور تبدیل شود، تصریح کرد: بزرگترین پروژه فرهنگی و هنری کشور با عنوان آوای خلیج فارس تا تا پایان سال کلنگ زنی می شود و امیدواریم در مدت 2 سال و نیم به بهره برداری برسد.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید به توسعه زیر ساخت های جزیره کیش توجه ویژه ای شده است، افرود: در 2 سال و نیم گذشته زیر ساخت های جزیره در بخش های تولید آب و برق، تصفیه خانه های فاضلاب و امور شهری توسعه خوبی پیدا کرده است تا کیش بتواند به اهداف از پیش تعیین شده خود برای جذب6 میلیون گردشگر در سال برسد. مونسان با اشاره به اینکه امروز در کیش طرح ساخت دومین پایانه بزرگ فرودگاهی کشورپس از فرودگاه امام خمینی (ره) در دست اجرا است، خاطرنشان کرد: در بخش بندری نیز پایانه ها توسعه یافته و بزرگترین پایانه مسافری بندر کیش در حال فعالیت است. وی گفت: در این مدت در مجموع 30 طرح کلان عمرانی در بخش های زیر ساخت و شهری کیش به بهره برداری رسیده است. مونسان همچنین به عقد قرار داد به ارزش 60 هزار میلیارد ریال با بخش خصوصی برای توسعه گردشگری جزیره کیش اشاره کرد. وی با بیان اینکه اکنون 40 هتل در جزیره کیش فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: 38 هتل در جزیره کیش در حال ساخت است ضمن اینکه در دهه فجر امسال سه هتل به بهره برداری رسیده است و 2 هتل دیگر نیز تا پایان سال افتتاح می شود.11 طرح صنعتی، خدماتی و گردشگری روز پنجشنبه 22 بهمن ماه و در سالروز پیروزی انقلاب با حضور اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان محلی در جزیره کیش به بهره برداری رسید.