عدم درخواست شرکت های هواپیمایی درباره خرید هواپیما از شرکت برزیلی امبرائر

خرید آنلاین بلیط هواپیما و قطار

عدم درخواست شرکت های هواپیمایی درباره خرید هواپیما از شرکت برزیلی امبرائر

خرید بلیط هواپیما - عدم درخواست شرکت های هواپیمایی درباره خرید هواپیما از شرکت برزیلی امبرائر

مشاور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تاکنون هیچ درخواستی از شرکت های هواپیمایی کشور درباره خرید هواپیما از شرکت برزیلی امبرائر به این سازمان ارسال نشده است. رضا جعفرزاده روز دوشنبه افزود: سازمان  واپیمایی کشوری به دنبال خرید هواپیما نیست بلکه شرکت های هوایی به صورت مستقیم وارد مذاکرات با شرکت های سازنده هواپیما می شوند. وی ادامه داد: شرکت ها پس از توافق نهایی، برای اخذ مجوزهای لازم موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش می دهند. وی با بیان اینکه نظارت بر فعالیت شرکت های هوایی از وظایف ذاتی و نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری است، گفت: به همین منظور فضای لازم برای انجام مذاکرات بین سازندگان هواپیما و شرکت های هوایی فراهم است.
جعفرزاده تاکید کرد: همه شرکت های هوایی در کشور با توجه به آگاه بودن از نیازهای ناوگان هوایی، برای انتخاب نوع هواپیما می توانند با شرکت های سازنده وارد مذاکره شوند. وی یادآورشد: پس اجرایی شدن برجام دو نگاه برای تامین ناوگان هوایی مورد نیاز کشور مورد توجه قرار گرفت؛ یکی تلاش شرکت های خارجی سازنده هواپیما برای بدست آوردن بازار ایران و دیگری تامین نیاز شرکت های داخلی برای خرید ناوگان هوایی بود. وی افزود: در سفر رئیس جمهوری به اروپا، استقبال شرکت ایرباس برای فروش هواپیما به ایران و همپنین برگزاری اجلاس هوانوردی تهران 2016 و همایش بین المللی توسعه صنعت هوایی و فرودگاهی ایران، منجر به تلاش سایر سازندگان هواپیما برای مذاکره با شرکت های هوایی کشورمان شد.
مشاور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: براین اساس احتمال دارد شرکت برزیلی امبرائر نیز به دنبال مذاکره با شرکت های هواپیمایی ایران باشد.  هفته گذشته خبرگزاری رویترز اعلام کرد که یک مقام برزیلی گفته ایران علاقه مند به خرید 50 هواپیما از این کشور است؛ همچنین احتمال دارد برای خرید 100 هزار تاکسی گازسوز به این کشور سفارش دهد. ایران تاکنون قرارداد خرید 118 هواپیما از شرکت ایرباس و 20 فروند هواپیما از شرکت ای.تی.آر را منعقد کرده است. جعفرزاده با اشاره به برنامه ریزی شرکت های هوایی برای انجام سفرهای نوروزی یادآورشد: برای ایام نوروز بیش از 19 هزار و 500 مجوز در مسیرهای داخلی و خارجی به صورت برنامه ای و فوق العاده صادر شده است تا هموطنان بتوانند بلیت های مورد نیاز خود را به سهولت تهیه کنند. وی افزود: از 19 هزار و 500 مجوز پروازهای برنامه ای و فوق العاده تعطیلات نوروزی، 30 درصدی به صورت چارتری و 70 درصد دیگر به صورت غیرچارتری خواهد بود.