یک ایرلاین دیگر نونوار شد

خرید آنلاین بلیط هواپیما و قطار

یک ایرلاین دیگر نونوار شد

پس از برداشته شدن تحریم‌ها و آغاز به کار فعالیت‌های اقتصادی حمل و نقل هوایی ایران، نه تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، بلکه سایر ایرلاین‌ها نیز به فکر نوسازی ناوگان خود افتاده‌اند و فرصت را غنیمت شمرده‌اند تا با خرید‌های اعتباری هواپیما، ناوگان هوایی‌ را جوان کنند. مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس از توافق‌های اولیه برای وارد کردن 20 فروند هواپیمای نو برزیلی به کشور خبر داد. هوشنگ صدیق گفته است که در طول هفته‌ها و ماه‌های گذشته مذاکراتی با شرکت‌های خارجی مختلفی صورت گرفته است تا امکان وارد کردن هواپیماهای جدید به کشور فراهم شود. یکی از این شرکت‌ها هواپیماساز برزیلی امبرائر بوده است که خوشبختانه مذاکرات ما با آنها نتایج مثبتی به همراه داشته است. وی اضافه کرد: براساس توافق اولیه‌ای که با مذاکره‌ کننده این شرکت در تهران داشته‌ایم، شرکت زاگرس اعلام کرد که توان خرید 20 فروند هواپیمای ساخت این شرکت را که 135 نفر ظرفیت سرنشین دارد خواهد داشت و با تفاهم‌ اولیه نماینده این شرکت به برزیل بازگشت تا مقدمات نهایی کار را فراهم کند. مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس با تاکید بر این‌که این هواپیماها نوساز خواهند بود، اعلام کرد: مدل مالی پیشنهاد شده از طرف زاگرس پرداخت 10 درصد از هزینه‌ها به شکل نقد و در نظر گرفتن 90 درصد مابقی از طریق فاینانس شرکت سازنده خواهد بود که در صورت نهایی شدن مذاکرات می‌توان به وارد کردن این هواپیماها امید داشت.
صدیق با بیان این‌که وارد شدن نهایی هواپیماها به چراغ سبز آمریکا احتیاج دارد، تصریح کرد: خوشبختانه شرکت‌های خارجی امید زیادی دارند تا با ایران وارد مذاکره شده، کار را پیش ببرند. فعلا اوضاع برای سبک و سنگین کردن قرار‌داد‌های اقتصادی فراهم شده و ما امیدواریم در آینده نزدیک با نهایی شدن تمام مقدمات، کار برای وارد کردن این هواپیماها نهایی شود. پس از خرید ۱۳۸ فروند هواپیما از ایرباس، سایر ایرلاین‌های کشور نیز یکی پس از دیگری سفارشات خود را روی میز قرار داده‌اند و شنیده می‌شود شرکت هواپیمایی زاگرس نیز خواستار خرید هواپیما از ایرباس فرانسه است. رئیس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس  گفت که فعلا تعداد هواپیما‌ها و روش تامین منابع مالی خرید هواپیما از ایرباس محرمانه است و به زودی پس از تعیین شرایط خرید، جزئیات اعلام‌ می‌شود.
در این باره نیز مقصود اسعدی سامانی گفت که باید این جزئیات از سوی ایرلاین خریدار اعلام شود و هنوز نمی‌توان اطلاعاتی در این باره اعلام کرد. عبدالرضا موسوی در این باره گفته است که هم‌اکنون به‌صورت مستقیم در حال مذاکره با ایرباس برای تأمین هواپیما هستند. وی از مذاکره مستقیم با هواپیماسازی ایرباس برای خرید هواپیما خبر داده و گفته است که مدیر فروش امبرائر برزیل نیز به ایران سفر کرده‌ که امروز، چهارشنبه با وی جلسه برگزار خواهد شد. رییس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس با بیان این‌که مدیران ایرباس قول داده‌اند تا پایان فوریه پیشنهادات خود را در این زمینه به ما ارائه کنند، تصریح کرد: با توجه به وضعیت امروز، به‌دنبال تأمین نیازهای خود در اسرع وقت با به‌کارگیری هواپیمای ۲ تا ۵ ساله تولید ایرباس هستیم.