راهنما

راهنمای خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما از سایت راه جویان ققنوس شرق، پیش از هر چیزی، می‌توانید یکی از این دو روش را انتخاب کنید: روش اول :روی گزینه‌ی ورود کلیک کرده و وارد سایت شوید و یا در صورت نداشتن حساب کاربری، مراحل ثبت‌نام را طی کنید،روش دوم : همچنین شما می توانید طی فرآیند جستجوی پرواز و خرید بلیط هواپیما، عملیات ثبت‌نام‌تان را کامل کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

برای اینکه راحت‌تر این مسیر را طی کنید، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر چیز، با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی ثبت‌نام، در سایت ثبت‌نام کنید. این کار، فقط چند لحظه طول می‌کشد.پیشنهاد ما به شما این است که رمز عبور انتخابی‌تان ترکیبی از حروف، اعداد و علامت‌ها باشد تا امنیت حساب کاربری‌تان هم بالاتر برود.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

باکس جستجوی بلیط را می‌توانید در صفحه‌ی اول سایت مشاهده کنید. برای جستجوی پرواز مورد نظرتان ابتدا باید شهر مبدا، شهر مقصد و پس از آن، تاریخ مورد نظر و تعداد مسافران را وارد کنید . توجه داشته باشید که تعداد نوزادان نمی‌تواند از تعداد بزرگسالان بیش‌تر باشد.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

در نهایت، روی قسمت «جستجو» کلیک کنید تا جدول پروازها برای‌تان نمایش داده شود. این جدول به شکلی است که شما در آن می‌توانید پروازها را بر اساس زمان پرواز و یا قیمت کمتر مرتب کنید. به این صورت، پروازهای مورد نظر شما، بر حسب آن‌چه مد نظرتان است، اولویت‌بندی خواهند شد. علاوه بر آن، می‌توانید با نگه‌داشتن نشان‌گر ماوس بر روی هر پرواز، شماره‌پرواز، شناسه‌ی نرخی، و در صورت همراه داشتن مسافر کودک یا نوزاد، قیمت کودک و قیمت نوزاد را نیز مشاهده کنید. باکسی در قسمت بالای جدول پروازها قرار گرفته است که فیلترهای دیگری نظیر زمان پرواز، نوع بلیط، قیمت و کلاس را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد تا جستجوی دقیق‌تر و سریع‌تری داشته باشید.شما می‌توانید در صورت تمایل، پروازهای یک روز قبل یا بعد از تاریخ مورد نظر خودتان را نیز در همین بخش به راحتی بررسی کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

پرواز مورد نظرتان را از ایرلاین دلخواه، انتخاب کرده و روی گزینه‌ی «ادامه» کلیک کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

پس از آن، صفحه‌ی مشخصات برایتان باز می‌شود که در آن باید اطلاعاتی نظیر جنسیت، نام و نام خوانوادگی (انگلیسی) و کد ملی را وارد کنید. در قسمت بالای همین بخش، شما امکان اضافه کردن مسافر جدید را نیز دارید؛ البته هنگام خرید، باید به تعداد صندلی‌های موجود در هواپیما نیز دقت کنید تا «خرید ناموفق» برایتان پیش نیاید.  علاوه بر این، اگر از کاربران همیشه‌گی سایت راه جویان ققنوس شرق باشید، می‌توانید با کلیک بر روی «انتخاب از لیست مسافران»، اطلاعات‌تان را انتخاب کرده و جاهای خالی را فقط با یک کلیک پر کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

پس از چک کردن اطلاعات مسافران و خواندن و پذیرفتن قوانین و مقررات سایت، روی گزینه‌ی «تایید و ادامه» کلیک کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

در مرحله‌ی بعد، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن، اطلاعات پرواز، درخواست‌دهنده و مشخصات مسافران نمایش داده شده است.  پس از کنترل کردن اطلاعات وارد شده، آن‌ها را تایید کرده و یکی از دو روش (پرداخت بانکی) ویا (خرید اعتباری) را برای پرداخت بهای بلیط انتخاب می کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

اگر روش پرداخت را پرداخت بانکی انتخاب کنید، شما وارد درگاه پرداخت اینترنتی بانک می‌شوید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

پس از کامل کردن فرآیند پرداخت، بلیط‌تان صادر شده و می‌توانید آن‌را چاپ کنید. راه جویان ققنوس شرق، سفر خوشی را برای‌تان آرزو می‌کند.